Cumhur Aldı Sazı Eline

Cumhur Aldı Sazı Eline

Cumhur değil de cumhuriyetçiler sazı eline aldığı zaman ülkede bir kaos ortamı çıkması an meselesi.Yargının bağımsızlığından dem vuranlar başbakanın da bağımsız olması gerektiğini anlayamıyorlar.Sen yargının bağımsızlığını kendi nefsin ve egoların için isterken, başbakan da bağımsızlığını,hür iradeyle hükmedebilmeyi cumhuriyetçiler dahil bütün cumhur adına,yani halkı adına istiyor.

Yıllardır demoklesin kılıcı gibi laiklik elden gidiyor teraneleriyle uyuttuğunuz halk gördü ki aslında laiklik değil, ülkem ve ülkemin geleceği elden gidiyor.İki koyunu gütmekten aciz,karısına, çoluğuna çocuğuna söz geçirmekten aciz insanlar, devletin başbakanına kafa tutarak, nefsi duygularını tatmin etme peşindeler.Yıllardır kandırdıkları ,alfabesini değiştirerek cahil bıraktıkları halk, çocuklarını eğitmek için canla başla çalıştı ve okuyan her çocuk da, ailesine bir ışık yaktı.Karanlığı aydınlattı.Dolayısıyla aileler de bilgilendi.’Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum,kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum ‘diyen merhum büyük şair Mehmet Akif Ersoy gibi kendilerini ifade ve feda etmeye artık varlar ve hazırlar.Abdülhamid’i tahttan indirmeye gönderilen askerlerin Türkçe bilmeyenlerinin seçildiği ülkemde,alfabenin değiştirilmesiyle yıllardır bilenlerle bilmeyenler aynıe oturtulup rahat rahat idare edildiler.

Laiklik elden gitmesin diye her 10 yılda bir CHP yi tahta çıkardılar.Ömründe hiçbir zaman seçilememiş CHP, hep asker sırtında hükumetlik görebildi.Yıllardır laiklik değil,asıl elden giden CHP iktidarıymış da haberimiz yok.Nihayet kedi de olsak, aslan bir Başbakanımız ülkeye başkan oldu.Ve kediler de aslanlaştı artık beyler.Aslanın oturması, kalkması, kükremesi de bir sebepledir. Sebepsiz yere ancak kargalar cıyaklar. Nasreddin Hoca’nın dediği gibi hırsızın hiç mi şuçu yok.? Nasreddin Hoca’nın evine hırsız girmiş. Nesi var, nesi yoksa alıp, götürmüş. Nasreddin Hoca ah vah ederken, komşular başına üşüşmüş.

Sen de kapını iyi kilitleseydin, sen de şunu yapsaydın,sen de bunu yapsaydın demişler. Nasreddin Hoca; be hey komşular hırsızın hiç mi suçu yok? Demiş. Başbakan da kükrüyorsa, ülkesini korumak için kükrüyor. Sebepsiz yere kime ne yaptı çok merak ediyorum. Herkese özgürlük verme gayreti içinde olan bir insana, kürsüden sanki kendisi bir matahmış gibi ayar vermeye çalışıyor.

Bir de bitirdim, bitirdim, bitirdim diye tehditvari konuşuyor. Ondan sonra da sen o kürsünün arkasından konuşanın karşısında PIS.

Yok öyle beyefendi,geçti o devirler Allahın izniyle.Biz aba altından sopa gösterip de, milleti hizaya getirmeye çalışanların sopalarından değil, güçlerinden bile korkmayız. Bizim sahibimiz Allah.

Allaha kul olana korku yoktur. Bir söz vardır korku kapıyı çalmış,cesaret açmış.Kimse yokmuş.Artık bizim gözümüzde kimse yok,yoksunuz adam değilseniz.

Silahların ve tankların gölgesinde sinerek ülke yönetmeye çalışan başbakan yok.

Ülkesini korumak adına şerefi ve şanıyla çalışan güçlü bir başbakan var.Seni seviyoruz SAVUNAN ADAM’ın öğrencisi , seni çok seviyoruz.Senin Hoca’nı da seviyorduk,seni de seviyoruz.

Bu yazıyı arkadaşınla paylaş..

esra

Site yöneticisi. Editör. Site sahibi.

One thought on “Cumhur Aldı Sazı Eline

  • 27.09.2020 tarihinde, saat 03:51
    Permalink

    Çok güzel bir yazı kaleme almış, duygularımıza tercüman olmuşsunuz. Tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum. Bizleri aydınlatacak sizler gibi kalemi güçlü yazarlar lazım. Eksik olmayın

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir