Karadeniz’e Nazar Değdi, Geçmiş Olsun Giresun

Giresun’da  Felaket

Bir kaç gün öncesinden mutlu haberlerini aldığımız Karadeniz’imizin güzel ilinden acı haber almak bütün vatandaşlarımızı üzdü. Yaşanan sel felaketi bütün halkımızı üzüntüye boğdu.

Giresun’da askerliğni yapan bir askerimiz ve üç vatandaşımızın öldüğü felakette hayat durma noktasına geldi.

Giresun’un Yağlıdere, Doğankent ve Dereli ilçelerinde büyük bir felakete yol açan afet sonrasında Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Giresun’un Dereli, Doğankent ve Yağlıdere ilçelerinde dün akşam meydana gelen ve 1’i asker 4 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan sel felaketinin ardından Dereli ilçesinde incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklamalarda bulundu.Pakdemirli “Şehrin görüntüsü tamamen  değişmiş durumda. Şehrin düzeyi  değişmiş durumda” diyerek ortaya çıkan tabloyu gözler önüne serdi.”Bakan Pakdemirli, yaşanan felaketle ilgili şu açıklamaları yaptı;“Ben de hayatım boyunca ilk defa böyle büyük bir taşkın ve böyle büyük bir felaket  görüyorum. Hakikaten  şehrin tamamen görüntüsü değişmiş durumda. Şehrin durumu değişmiş durumda. Şu anda 2-3 metre daha yüksekten  toprağa ayağımız değiyor  ama tahminimce  dün bulunduğumuz yer 2-3 metre daha aşağıdaydı. Yol tabelalarını ve dükkanları gördük. Çoğu dükkanlar tavana kadar kumla dolmuş durumda” dedi

Bu yazıyı arkadaşınla paylaş..

esra

Site yöneticisi. Editör. Site sahibi.

One thought on “Karadeniz’e Nazar Değdi, Geçmiş Olsun Giresun

  • 24.08.2020 tarihinde, saat 10:37
    Permalink

    Allah ülkemizi afetlerden saklasın. İnsanımız bu tür olaylar da devletini hemen yanı başın da görmesine rağmen bu çabaları beğenmeyip bundan dahi şikayetçi olmaları da benim kanıma dokunuyor. Ya sen deprem de üç gün sonra sorulan devletten bir saat sonra kepçe sıtında bakan seviyesinde yardımına koşulan halkını memnun edemeyen devletmişiz gibi gösterilmek de en acısı. Bu tür afetlerin acısı kadar beni rahatsız ediyor….

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir