top of page
  • Esra ASLAN

Sevgi

Bütün dünya corona illetiyle uğraşırken çok yoruldu. Hepimiz yorulduk ve daha çok yorulacağız belli ki.. bu süreçte öğrendiğim (kendimce)çok önemli bir şeyi sizlerle paylaşmak istedim.

Bizler bu corona sürecinde kendimizi anladık mı? Aslında herkesin hatta bütün dünya insanlarının kendini dinlemeye aldığı bir dönem corona süreci.. sevgi Evlere çekildik işyerlerimiz kapandı nefes alamaz hale geldik.. dışarılarda özgürce yürümenin, sevdiklerine doyasıya sımsıkı sarılmanın ne kadar kıymetli olduğunu, dokunmanın ne kadar özel hissettirdiğini anladık.. yada anladık mı? Bence hala anlamadık çünkü anlamış olsaydık corona henüz bitmeden sarılmazdık kimselere.. ama o özlem, o dokunma hissi var ya işte o his bize yaptırdı bu hatayı.. en sevdiğimize virüsü bulaştırdık yada en sevdiğimizden bize bulaştı..

Yeni dünya düzeni diyor bütün liderler yeni dünya düzeninde artık sarılmak yok mu? Olmayacak mı? Bunu sorguluyoruz şu anda hemde içten içe büyükten küçüğe herkes sorguluyor. Biliyorum.. Ama ben güneşli günlerin geleceğine tüm kalbimle inanıyorum.. güneşli günler nedir? Sevdiklerine sarılmak koklamak, öpmek, dokunmak.. bundan bir yıl önce birisi bana deseydi ki “Reyhan sarılmak güneşli bir gün demektir” vallahi çok gülerdim, ama şimdi bu söz beni ağlatıyor.. Anneme sarılmak istiyorum Babamı öpmek istiyorum Kardeşlerimi yeğenlerimi deli gibi öpmek istiyorum ama ne ben onlara kıyabiliyorum ne de onlar bana kıyabilir.. düşünsenize birbirimize sarılmamak birbirimize verdiğimiz değer biçimi oldu bir anda.. çok acı değil mi?

El ele verirsek bu süreci atlatacağız ve doyasıya birbirimize sarılacağız.. ailem, dostlarım sizleri çok sevdiğim için sarılmıyorum size, sizleri çok sevdiğim için dokunmuyorum size..sevgi Hayat böyle birşeymiş işte her zaman sevginin biçimi değişebilirmiş.. dün sarılmak bir sevgi göstergesiyken bugün sarılmayarak çok sevdiğini gösteriyorsun sevdiklerine..ben bunu 35 yaşımdan sonra öğrendim.. ee öğrenmenin yaşı yokmuş, bakalım corona daha neler öğretecek bize. Sizleri seviyorum ama sarılmadan,öpmeden, dokunmadan.. Yaradan’a emanetsiniz…

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page