Saraçoğlu: Corona Virüsü Yeni Değil

Saraçoğlu: Corona Virüsü Yeni Değil

Profesör Dr İbrahim Saraçoğlu, tüm dünyayı sarsan Corona virüsünün yeni bir virüs olmadığını söyledi. Daha önce hayvanlarda bulunan ve insana bulaşsa bile öldürmeyen bu virüsün, mutasyona uğrayarak bütün dünyayı tehlikeye boğduğunu söyledi.
Henüz bir ilacının ve aşısının olmadığını belirten Saraçoğlu şu açıklamaları yaptı:
Dünya devlerini bile etkisiz hale getiren corona virüsü, maalesef ülkemizde de etkisini göstermekte. Corona virüsün yeni olduğu söylenmekte, halbuki bu doğru değil. Şuan dünya üzerinde 50 den fazla corona virüsü var. SARS VE MERS diye bilinen virüslerin herhangi bir ilacı ve aşısı yok. Bu virüsler, çeşitli değişikliklere uğrayarak yeni bir virüs haline geliyorlar. Farklı farklı hayvanlardan insanlara geçerek, kişileri hasta ediyor. Uzun aralarla bizi çok değişik virüsler bekliyor. Bunun için çok dikkatli ve tedbirli olmalıyız dedi.

İlk corona virüsü 1933 yılında keşfedildi.Daha sonra SARS ve MERS adlarıyla dünyayı tehdit altında bıraktı. Bazı virüsler,bazı coğrafi şartları daha çok sever. Coronada daha çok yağışlı alanları seviyor. Belki biz bu açıdan şanslı olabiliriz. Bu arada bizim yetişmiş veterinerlerimiz ve eczacılarımız el ele verirse,aşıyı da bulabilir. İHA ve SİHA’ları geliştiren bizim evlatlarımız değil mi? Mutlaka bunu da yapabilirler dedi.

Bu yazıyı arkadaşınla paylaş..

esra

Site yöneticisi. Editör. Site sahibi.

2 thoughts on “Saraçoğlu: Corona Virüsü Yeni Değil

  • 20.08.2020 tarihinde, saat 20:32
    Permalink

    Güzel, güzel devam ediyorsun. ARA SIRA BİLİNENLERİ HATIRLATMAK, BİLMEYENLERE DE BİLGİ VERMEK GÜZEL OLUYOR.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir