Sevgi

Sevgi

Bütün dünya corona illetiyle uğraşırken çok yoruldu. Hepimiz yorulduk ve daha çok yorulacağız belli ki.. bu süreçte öğrendiğim (kendimce)çok önemli bir şeyi sizlerle paylaşmak istedim.

Bizler bu corona sürecinde kendimizi anladık mı? Aslında herkesin hatta bütün dünya insanlarının kendini dinlemeye aldığı bir dönem corona süreci.. sevgi
Evlere çekildik işyerlerimiz kapandı nefes alamaz hale geldik.. dışarılarda özgürce yürümenin, sevdiklerine doyasıya sımsıkı sarılmanın ne kadar kıymetli olduğunu, dokunmanın ne kadar özel hissettirdiğini anladık.. yada anladık mı? Bence hala anlamadık çünkü anlamış olsaydık corona henüz bitmeden sarılmazdık kimselere.. ama o özlem, o dokunma hissi var ya işte o his bize yaptırdı bu hatayı.. en sevdiğimize virüsü bulaştırdık yada en sevdiğimizden bize bulaştı..

Yeni dünya düzeni diyor bütün liderler yeni dünya düzeninde artık sarılmak yok mu? Olmayacak mı? Bunu sorguluyoruz şu anda hemde içten içe büyükten küçüğe herkes sorguluyor. Biliyorum..
Ama ben güneşli günlerin geleceğine tüm kalbimle inanıyorum.. güneşli günler nedir? Sevdiklerine sarılmak koklamak, öpmek, dokunmak.. bundan bir yıl önce birisi bana deseydi ki “Reyhan sarılmak güneşli bir gün demektir” vallahi çok gülerdim, ama şimdi bu söz beni ağlatıyor.. Anneme sarılmak istiyorum Babamı öpmek istiyorum Kardeşlerimi yeğenlerimi deli gibi öpmek istiyorum ama ne ben onlara kıyabiliyorum ne de onlar bana kıyabilir.. düşünsenize birbirimize sarılmamak birbirimize verdiğimiz değer biçimi oldu bir anda.. çok acı değil mi?

El ele verirsek bu süreci atlatacağız ve doyasıya birbirimize sarılacağız.. ailem, dostlarım sizleri çok sevdiğim için sarılmıyorum size, sizleri çok sevdiğim için dokunmuyorum size..sevgi
Hayat böyle birşeymiş işte her zaman sevginin biçimi değişebilirmiş.. dün sarılmak bir sevgi göstergesiyken bugün sarılmayarak çok sevdiğini gösteriyorsun sevdiklerine..ben bunu 35 yaşımdan sonra öğrendim.. ee öğrenmenin yaşı yokmuş, bakalım corona daha neler öğretecek bize.
Sizleri seviyorum ama sarılmadan,öpmeden, dokunmadan..
Yaradan’a emanetsiniz…

Yazan

Reyhan BAYKAL

Bu yazıyı arkadaşınla paylaş..

esra

Site yöneticisi. Editör. Site sahibi.

9 thoughts on “Sevgi

 • 14.09.2020 tarihinde, saat 14:26
  Permalink

  Sevgisiz edemiyor yazarımız.): Tebrikler yine bir solukluk yazı okudum ben.teşekkürler dikkat çektiğiniz güzellikler için

  Yanıtla
  • 14.09.2020 tarihinde, saat 18:21
   Permalink

   Sevgi heryerde olmalı.. edemiyorum sevgisiz 🙂 çok teşekür ederim kıymetli yorumunuz için. Saygılar

   Yanıtla
 • 14.09.2020 tarihinde, saat 17:22
  Permalink

  Evet Corona bize bazı şeyleri hatırlattı çok haklısınız . Lakin atalarımız coronadan önce sevgiyi şöyle tarif etmişler. Sevgi vafada , vefa cefada saklıdır . Bu 5 kelime ciltler dolusu anlamı var bence .

  Yanıtla
  • 18.09.2020 tarihinde, saat 21:48
   Permalink

   Keisnlikle çok haklısınız.. ben cefasız sevgiye dikkat çekmek istedim. Sadece sarılmanın ne kadar kıymetli olduğuna.

   Yanıtla
 • 17.09.2020 tarihinde, saat 00:41
  Permalink

  Gerçekten sevgiyle ilgili çok güzel yazı yazmışsın ablacım tebrik ediyorum seni 👏👏👏👏👍👍👍 yazıyı okurken biraz duygulandım ablacım iyi ki varsın 👏👏👏👍

  Yanıtla
  • 18.09.2020 tarihinde, saat 21:44
   Permalink

   Çok teşekkür ederim canım benim.. korona süreci hepimizi çok duygusal yaptı 🙂

   Yanıtla
 • 23.09.2020 tarihinde, saat 11:57
  Permalink

  İçinde yaşadığımız ve dile getirmediğimiz duygusal rahatsızlığı kaleminizle bir güzel yazıp dökmüşsünüz. Koronalı günler, koronasız günlerimizin kıymetini bilmemizi sağlar inşallah. Selam ve dua ile.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir