Son Dakika: 65 Yaş Yasakları

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bazı illerde 65 yaş ve üstündeki vatandaşlarımızın belli saatlerde sokağa çıkmaları yasaklandı. Bunlardan biri de Mardin. Mardin’de saat 10.00- 20.00 saatleri dışında 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildi.
Sivas ve Çankırı’da ise karantina kurallarını ihlal edenler yurtlara yerleşti
KORONAVİRÜS VAKA VE ÖLÜM
Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmaması neticesinde Türkiye’de vaka sayılarında yükseliş başladı. “Mardin, Kocaeli, Sivas, Çankırı, Kocaeli, Malatya, Bartın, Düzce ve Afyon başta olmak üzere birçok ilde yeni tedbir kararları alındı.

“65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Alınan kararlarda 65 yaş ve üstündekilerin saat 10.00- 20.00 haricinde sokağa çıkmaları yasaklandı. Alınan yeni kararlara ilişkin valilikten yapılan yazılı açıklamada, “İlimizde hasta ve temaslı kişi sayısı, ağır hasta, yatan hasta sayıları ve 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorideki oranının düzenli olarak takip edilmesine, 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın her gün 10:00-20:00 saatleri arasında sokağa çıkabilmelerine, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, toplu taşıma araçlarını her gün sadece 10.00-17.00 saatlerinde kullanabilmesine,  65 yaş ve üzeri vatandaşların, ilimizde kurulan semt, ilçe pazarlarına saat 17.00’den sonra girmelerinin yasaklanmasına oy çokluğuyla karar verilmiştir”

BURSA VALİSİ’NDEN SUÇ DUYURUSU

Bursa’da Vali Yakup Canbolat ve il protokolünün katılımıyla yapılan koronavirüs kapsamında denetimlerde bulundu ve vatandaşları maske, mesafe ve hijyen kuralları konusunda uyardı. Vali Canbolat yaptığı açıklamada, şehirde son bir haftada karantina kuralına uymayan vatandaşlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. 60 vatandaş hakkında adli işlem başlatıldığını belirtti.

Bu yazıyı arkadaşınla paylaş..

esra

Site yöneticisi. Editör. Site sahibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir